Konferencja "Badania archeologiczne na trasach inwestycji drogowych" 2009

Redaktor: Rafał Zapłata
30.01.2009.

Krajowy Ośrodek Badań i Dokumentacji Zabytków, Stowarzyszenie Naukowe Archeologów Polskich oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego

mają zaszczyt zaprosić na konferencję pt. „Badania archeologiczne na trasach inwestycji drogowych – wyzwania i osiągnięcia”,

która odbędzie się 5-7 marca 2009 r.  w Warszawie, w siedzibie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Celem konferencji jest analiza aktualnej sytuacji badań archeologicznych na trasach inwestycji drogowych, ze szczególnym naciskiem na sprawy organizacji oraz nadzoru merytorycznego.

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną wyzwania, z jakimi zmagają się instytucje zaangażowane w badania poprzedzające budowę dróg oraz najważniejsze odkrycia archeologiczne, dokonane w latach 2006-2008 na trasach inwestycji drogowych w Polsce. Zaproszeni goście zagraniczni przedstawią „dobre praktyki” archeologii autostradowej w Europie.

Szczegółowy program konferencji dostępny jest na stronach organizatorów. Osoby zainteresowane udziałem w sesji proszone są o wypełnienie formularza zgłoszenia i przysłanie go do 20 lutego 2009 r. na adres archeologia@kobidz.pl lub do siedziby Pracowni Archeologii Ratowniczej KOBiDZ, ul. Szeroki Dunaj 5, 00-255 Warszawa (tel. 022 831-16-13).

Pobierz plik: autostrady formularz zgłoszeniowy.doc [305.5 KB]
Pobierz plik: autostrady formularz zgłoszeniowy.pdf [89.82 KB]

Pobierz plik: program konferencji.pdf [273.03 KB]

Strona Konferencji "Badania archeologiczne na trasach inwestycji drogowych - wyzwania i osiągnięcia" - KOBiDZ