Udział Instytutu Archeologii UKSW w badaniach miejsca katastrofy pod Smoleńskiem

Joanna Wawrzeniuk on śr., 01/04/2015 - 00:20

KOMUNIKAT Instytutu Archeologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie z dnia 29 października 2010 r. ws. prospekcji powierzchniowej w Smoleńsku na miejscu katastrofy samolotu TU 154M

Dnia 27 października 2010 r. zakończyła się prospekcja powierzchniowa w Smoleńsku na miejscu katastrofy samolotu TU-154M. W dniu 28 października uczestnicy ekspedycji powrócili do kraju.

KOMUNIKAT Instytutu Archeologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie z dnia 09 października 2010 r. ws. prospekcji powierzchniowej w Smoleńsku na miejscu katastrofy samolotu TU 154M

Dr Rafał Zapłata z ramienia Instytutu Archeologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego weźmie udział w archeologicznych badaniach miejsca katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, w któej zginął m.in. JM Rektor UKSW ks. prof. Ryszard Rumianek. Badania rozpoczynają sie 12 października 2010 r. i planowane są na dwa tygodnie. Badania obejmą dokładną inwentaryzację planigraficzną wszystkich znalezisk.

KOMUNIKAT NR 6 Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

W dniu 27 października bm. grupa archeologów z Instytutu Archeologii i Etnologii PAN oraz reprezentujących Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytet Wrocławski zakończyła prospekcje powierzchniowe w Smoleńsku na miejscu katastrofy samolotu TU 154M. Prace przebiegały zgodnie z planem i zostały pomyślnie doprowadzone do końca. W dniu 28 października uczestnicy badań oraz dyr. Instytutu prof. Andrzej Buko, powrócili do kraju.
W ciągu najbliższych 3 tygodni zostanie przygotowany pełny raport z przeprowadzonych badań, który następnie zostanie przedstawiony prowadzącej śledztwo stronie rosyjskiej. Po zapoznaniu się z nim strona rosyjska, zgodnie z obowiązującymi w tej mierze procedurami śledczymi, przekaże go drogą oficjalną stronie polskiej.
Źródło: http://www.iaepan.edu.pl/

KOMUNIKAT NR 5 Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

W dniu 13 X br. grupa archeologów z Instytutu Archeologii i Etnologii PAN oraz z innych ośrodków naukowych rozpoczęła prospekcję powierzchniową miejsca katastrofy samolotu TU 154M przy użyciu metod stosowanych w archeologii. Prace potrwają około dwu tygodni.
Źródło: http://www.iaepan.edu.pl/

KOMUNIKAT NR 4 Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

W dniach 30 IX – 2 X b.r. grupa 4 archeologów z Instytutu Archeologii i Etnologii PAN oraz archeolog z UMCS, pod kierownictwem dyrektora IAE PAN prof. Andrzeja Buko, dokonała wstępnego rozpoznania w Smoleńsku na miejscu katastrofy samolotu TU 154M. Dalsze prace, tj. prospekcja powierzchniowa miejsca katastrofy przy użyciu metod stosowanych w archeologii, odbędą się w najbliższym czasie i potrwają około dwu tygodni. Weźmie w nich udział grupa archeologów oraz geodeci, łącznie 14 osób. Koszty związane z realizacją zadania pokrywa Kancelaria Prezesa Rady Ministrów RP.
Źródło: http://www.iaepan.edu.pl/

WYBRANE INFORMACJE PRASOWE:

W Smoleńsku na terenie katastrofy zakończyły się prace archeologów - http://www.pap.pl/

Rosjanie życzliwi archeologom w Smoleńsku - http://www.pap.pl/

Polscy archeologowie w Smoleńsku - http://www.glos.com.pl/

Deszcz utrudnia prace w Smoleńsku - http://www.polskieradio.pl/

Katastrofa Smoleńsk: archeolodzy rozpoczęli prace na miejscu tragedii - http://www.echodnia.eu/

Smoleńsk: prace archeologów na półmetku - http://www.tvp.info/

UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone © 2015
Informacja o ciasteczkach