IV Warszawska Konferencja Geoarcheologiczna: "Late Pleistocene and Holocene climatostratigraphy of Northeastern Africa reflected in lake sediments and geoarchaeological data"

Szanowni Państwo,

Instytut Archeologii UKSW oraz Zakład Geologii Klimatycznej Instytutu Geologii Podstawowej Wydziału Geologii UW zapraszają do udziału w czwartej edycji Warszawskiej Konferencji Geoarcheologicznej pod tytułem: Late Pleistocene and Holocene climatostratigraphy of Northeastern Africa reflected in lake sediments and geoarchaeological data.

Konferencja odbędzie się 8-9 04. 2016 roku w Instytucie Archeologii UKSW, przy ul. Wóycickiego 1/3, Budynek nr 23 (Kampus UKSW – Młociny).

Tegoroczna edycja poświęcona jest zagadnieniom związanym z kwestiami zmian klimatu w okresie holocenu na obszarze Afryki północno–wschodniej (Egipt i Sudan). Głównym celem spotkania jest nie tylko dyskusja nad kwestią zmian klimatu oraz ich wpływie na kulturę dawnego człowieka, ale również zainicjowanie dyskusji dotyczącej wypracowania spójnego podziału klimatostratygraficznego dla tego obszaru, który będzie bazował na szerokiej gamie dostępnych danych geoarcheologicznych. W spotkaniu wezmą udział naukowcy z Polski, Czech, USA, Niemiec oraz Egiptu. Referat otwierający wygłosi prof. Romuald Schild z Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk.

Imprezę objęły patronatem International Commission of the Later Prahistory of Northeastern Africa, Komitet Badań Czwartorzędu Polskiej Akademii Nauk oraz Komitet Narodowy INQUA.

Podobnie jak poprzednie, konferencja organizowana jest przez Instytut Archeologii UKSW (dr Fabian Welc) oraz Zakład Geologii Klimatycznej Instytutu Geologii Podstawowej Wydziału Geologii UW (prof. Leszek Marks).

Z szczegółowym planem obrad można zapoznać się na stronie konferencji: www.geoarcheologia.uksw.edu.pl