Informacja w sprawie seminariów i prac dyplomowych w roku akademickim 2015/2016

Informacja w sprawie seminariów i prac dyplomowych

Studenci III roku studiów I stopnia (licencjackich) oraz I i II roku studiów II stopnia (magisterskich) są zobowiązani do zaliczenia jednego z seminariów problemowych. W związku z tym do dnia 16 października muszą dokonać wyboru jednego z seminariów, zgłaszając ten fakt prowadzącemu seminarium i – po uzyskaniu akceptacji prowadzącego - rejestrując się na seminarium w systemie USOS.

Na poziomie licencjackim seminaria do wyboru to:

- „Interpretacja źródeł archeologicznych” (prowadząca: dr Joanna Wawrzeniuk)

- „Prahistoria basenu Morza Śródziemnego” (prowadząca: dr Katarzyna Zeman-Wiśniewska)

Na poziomie magisterskim seminaria do wyboru to:

- „Kultura materialna a tożsamość grupowa” (prowadzący: prof. dr hab. Zbigniew Kobyliński)

- „Archeologia a historia” (prowadzący: prof. dr hab. Przemysław Urbańczyk)

Zaliczenia seminariów odbywają się na podstawie pisemnych prac seminaryjnych i aktywności podczas zajęć. Szczegółowe zasady podane są w syllabusach.

Uczestnictwo w seminariach może lecz nie musi mieć związku z przygotowywaniem prac dyplomowych, ponieważ prace dyplomowe, za przygotowanie których studenci otrzymują określoną liczbę punktów ECTS, mogą być przygotowywane pod kierunkiem każdego z pracowników Instytutu Archeologii UKSW w ramach pracy własnej studenta. Zakres prac dyplomowych, które gotowi są prowadzić poszczególni pracownicy IA UKSW podany jest do wiadomości studentów na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej Instytutu.